Czego można się spodziewać na lekcji gry na pianinie.Kiedy nowy uczeń zaczyna lekcje gry na fortepianie, często przed rozpoczęciem lekcji pojawia się wiele pytań.


  • Jaka jest ich struktura?

  • Co musisz ze sobą zabrać?

  • Czego możesz się spodziewać po lekcji?


Celem Stalybridge Music Academy jest uczynienie procesu uczenia się przyjemnym i osiągnięcie celu lub celu uczenia się. Wiemy, że rozwój muzyki zależy od treści lekcji, więc wszystkie lekcje są zaplanowane, a ich streszczenia są zapewnione.


Przed rozpoczęciem lekcji spotkasz konsultanta, który określi Twój poziom umiejętności, styl uczenia się, zainteresowania i cele. Twoim celem może być zagranie ulubionej piosenki, nauczenie się dodatkowych umiejętności, wypróbowanie go, gra z przyjaciółmi lub zostanie zawodowym pianistą lub nauczycielem. To są Twoje początkowe cele, dlaczego rozpoczynasz muzyczną podróż. Nasz pianista oceni Twoje cele i wybierze nauczyciela, który najlepiej pasuje do Twoich umiejętności, wiedzy i celów.


Pierwsza właściwa lekcja to spotkanie ucznia z nauczycielem, z którym został umieszczony. Ten nauczyciel omówi już Twoje plany z oceniającym pianistą, będzie miał kopię arkusza oceny i przygotuje lekcję, która oceni aktualne umiejętności.


Niektórzy uczniowie zaczynają bez żadnego doświadczenia, a niektórzy uczniowie zaczynają od doświadczenia zdobytego w szkole lub od poprzedniego nauczyciela lub mogą być samoukami. Musimy zweryfikować te umiejętności, aby poznać punkt wyjścia i potencjalne luki w krzywej uczenia się.


Jeśli zaczynasz od początku, nauczyciel pokaże Ci podstawowe techniki dotyczące ułożenia dłoni, postawy ciała i podstawowych umiejętności czytania nut. Zaprezentowane zostaną techniki dla początkujących oraz zaprezentowany zostanie układ klawiatury. Zostaną wprowadzone podstawowe rytmy, które zostaną połączone w prostą piosenkę.


To może wydawać się dużo, ale są to małe kroki, aby poprawnie ustawić fundamenty. Od samego początku zachęcamy ucznia do dołożenia wszelkich starań, aby robić postępy na pianinie.


Jeśli uczeń potrafi już grać, nauczyciel zacznie od odpowiedniego utworu standardowego, ale także sprawdzi, czy wszystkie umiejętności początkowe zostały zrozumiane i mogą być zademonstrowane przez ucznia, w tym pozycję ręki i postawę.


Bez względu na Twój wiek, poziom doświadczenia, preferencje stylistyczne lub cele, lekcje gry na fortepianie w Stalybridge Music Academy skierują Cię na właściwą ścieżkę do osiągnięcia Twoich celów na pianinie.


Skontaktuj się z nami już dziś, aby zarezerwować bezpłatną konsultację i ocenę. #LekcjeGryNaPianinie #LessonsInPolish #LessonsInEnglish #LekcjeMuzyki #Nigdyniejestzapóźno #tameside #manchester #cheshire #muzycznapodróż


11 views0 comments

Recent Posts

See All